2016 - 2017

Wawrochy 16 września 2016 r.

Sprzątanie Świata 2016

Jak w latach ubiegłych tak  i w tym roku szkolnym, a dokładnie 16 września, uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnokrajowej Akcji „Sprzątanie Świata 2016”. W ciągu kilku piątkowych godzin starsi uczniowie sprzątali pobliski las, młodsi  obrzeża drogi, a najmłodsi  plac zabaw.

NIESTETY, ŚMIECI ZNÓW BYŁO BARDZO  DUŻO.

Po ciężkiej pracy uczniowie odpoczywali  przy ognisku piekąc kiełbaski.

2.

Wawrochy, 26 października 2016 r.

W poszukiwaniu skarbów przyrody.

Jesienna wyprawa uczniów klas V i VI

24 października 2016 r. 15 uczniów wybrało się na wycieczkę pieszą w poszukiwaniu skarbów przyrody i pamiątek dawnej kultury naszej okolicy.

Po dokładnym zaplanowaniu wyprawy do miejsc, które są cenne pod względem przyrodniczym i kulturowym, uczniowie samodzielnie poszukiwali ciekawych obiektów według zasad tropienia skarbów :

1.Uważnie przyglądaj się mijanym obiektom –drzewom, skałom, ciekom wodnym,

zabudowie, ogródkom, kapliczkom i krzyżom przydrożnym, ruinom obiektów z przeszłości, słowem wszystkim skarbom przyrody i kultury.

2.Zbierz najpiękniejsze lub najbardziej interesujące według ciebie skarby przyrody

i kultury poprzez  udokumentowanie ich za pomocą  zdjęcia.

3.Dotarzyj do tajemnic, legend, ciekawych zjawisk przyrodniczych, które nie są zapisane w żadnym przewodniku, a okaże się to fascynującą przygodą.

Odpoczynek przy ognisku był okazją do wymiany interesujących obserwacji.

DSCN2000.JPG

DSCN1992.JPG

DSCN1994.JPG

DSCN1987.JPG

3.

Wawrochy 17 marca 2017 r.

Badamy glebę

W roli badaczy uczniowie klasy IV.

opiekun Szkolnego Koła Ekologicznego

4.

Wawrochy, 21 kwietnia 2017 r.

Dzień Ziemi

21 kwietnia 2017 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  obchodach Dnia Ziemi.

Po części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy V i VI pt.”Śmieciu precz”, reprezentanci młodszych klas: od I do IV, przystąpili do konkursu wiedzy przyrodniczej.

Najlepszymi „przyrodnikami” okazali się Daria Kaczmarczyk z klasy II i Szymon Archacki   z klasy III.

Po konkursie wszyscy uczniowie i nauczyciele wyruszyli na sprzątanie okolic szkoły i pobliskiego lasu.

Po ciężkiej pracy – bo śmieci było naprawdę dużo! – wszyscy odpoczywali przy ognisku, piekąc kiełbaski i dyskutując, jakby było ładnie w naszej wsi, naszym lesie, gdyby ludzie nie wyrzucali śmieci na drogi, do lasu, na plac zabaw - czy to możliwe?!

Wawrochy, maj 2017

5.

Zakładamy szkolny ogródek

Taka praca to nie lada wyzwanie!

Planowanie i wykonanie – to prawdziwa przyjemność, a pracowali wszyscy: uczniowie, nauczyciele, nasza sekretarka i woźne.

Opiekun Szkolnego Koła Ekologicznego