Święto Drzewa

10 października 2014 r. młodzi ekolodzy naszej szkoły przygotowali uroczystość składającą się z 3 części:

1. Krótka część artystyczna „ Las wita Was”.

2. Konkurs wiedzy o drzewach dla uczniów klas I – III.

3. Spotkanie z leśniczym i sadzenie drzewek.

Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Szczytno uczniowie przedstawiający część artystyczną  i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Opiekun koła ekologicznego

Zofia Lipka - Berk

Dary lasu

Jesień to czas wypraw do lasu  ,Jest tam czyste powietrze, cisza i wiele bogactw. Młodzi ekolodzy wspólnie z członkami SKO postanowili połączyć teorię z praktyką. Wędrując po lasach rozpoznawali grzyby ,nazywali je i szlachetne zbierali.. Sprzedając zebrane okazy zarobili 45,00zł.

Wawrochy, 25 marca 2015 r.

Wiosna, ach, to TY

Nasza piękna, nowoczesna, ale przede wszystkim, ekologiczna marzanna.

Przy okazji najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, co to są surowce wtórne.

ZIEMIĘ MAMY TYLKO JEDNĄ

22  kwietnia  2015r.  w naszej szkole, jak co roku,  obchodzony był “Dzień Ziemi”.  Celem tegorocznych obchodów było zwrócenie uwagi na pogarszający się stan środowiska przyrodniczego Ziemi oraz zachęcenie do współdziałania na rzecz naszej planety poprzez codzienne proekologiczne czynności.

Przedstawienie z okazji obchodów „Dnia Ziemi” przygotowali młodzi ekolodzy               z kl. IV –V.

Następnym punktem  uroczystości był konkurs wiedzy przyrodniczej dla klas O –III. Najlepszym znawcą przyrody okazał się uczeń kl.III - Jakub Enerlich, II miejsce –Szymon Archacki kl.I , III miejsce – Igor Szatkowski.

Po konkursie wszyscy uczniowie z opiekunami  sprzątali okolice szkoły i pobliski las. Niestety śmieci było dużo, nie udało nam się zebrać ich wszystkich.

Po ciężkiej pracy z przyjemnością odpoczywaliśmy przy ognisku z kiełbaską .

Zofia Lipka-Berk